piątek, 7 lutego 2014

Masa solna

Pierwszy post w lutym, który na szczęście nie okazał się taki mroźny, jak się obawiałam :) Muszę powiedzieć, że wczoraj to nawet miałam wrażenie powietrze jest odrobinę wiosenne, jakby miało przyjść ocieplenie.
Pamiętam, jak byłam mała, to w takie zimowe, chłodne dni Mama lub Babcia przygotowywały mi masę solną. Mieszały mąkę, sól i wodę i przekazywały masę w moje łapki, a ja lepiłam. Potem razem malowałyśmy powstałe cuda.
Ostatnio i ja poczyniłam takie "lepiańce" z masy solnej. I tak oto powstały dwa koty i jeden aniołek. Na razie są jeszcze nie pomalowane, ale mam zamiar zmienić to w najbliższym czasie :) Aniołek i jeden kotek mają zrobione dziurki, żeby można było je powiesić na ścianie.

12 komentarzy:

 1. bardzo podoba mi się drugi kotek:) ja też czuję wiosnę ;) nawet uszyłam wiosenne poszewki - żółte z tulipanami :) ani mi w głowie choinki i bałwanki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Identyczne aniołki wymyśliłam dla przyjaciół na Walentynki, też z serduszkami w łapkach. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne są :3
  Drugi kotek jest taki kochany! <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowny ;) Ja tak średnio umiem lepić z masy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Prześliczny aniołeczek, kotki również są boskie :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Masa sola - wspomnienie z dzieciństwa :) do teraz mam jeszcze barany wielkanocne :) Śliczny aniołek i koty, a pomalowane będą jeszcze piękniejsze :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Słodki. Gdy tak zaglądam, sama mam ochotę wrócić do masy solnej :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. zostałaś nominowana przezemnie do Blog Award więcej info na : http://bizkitkowabizutka.blogspot.com/2014/02/jej-zostaam-nominowana-do-libster-blog.html

  OdpowiedzUsuń
 9. nominowałam Cię do
  Libster Blog Award, więcej informacji na moim blogu:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne prace, a po pomalowaniu z pewnością nabiorą wyrazu - koniecznie się pochwal jak je dokończysz :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. anioły ko kociaki wszystko co lubię więc bardzo mi się podoba
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo fajne;-) czekam jeszcze na wersję pomalowana<3

  OdpowiedzUsuń